Konzultace v NAU klinice

NAU - klinika celostní gynekologie v Ostravě.

Pečujeme o Vás společně s multidisciplinárním týmem.
Se mnou se můžete potkat jako s peer interventkou.

Probereme témata, která přinášíte, např:
- témata spojená s početím
- témata okolo těhotenství, porodu, šestinedělí
- situace, které vás překvapily, zaskočily
- témata spojená s klimekteriem/menopauzou
- témata spojená s aktuálním zdravotním stavem nebo diagnozou

Jak to popsala NAU klinika?
Cituji:
"Různé životní situace si žádají různá řešení. V případě řešení zdravotních potíží toto platí beze zbytku. Ale není to jen o fyzických strastech. Psychika a naše prožívání nikdy nesmí stát stranou. Jinak se nám všechny neodžité situace a traumata vrátí jako bumerang někdy v budoucnu zpátky. V jiné formě, s jinou intenzitou, ale vrátí. Proto každý pro své léčení a rozvoj potřebujeme různé typy psychické péče. A nejen to. My potřebujeme i různou intenzitu takové péče. A tak na Klinice NAU budeme poskytovat psychickou péči na více úrovních. Tou základní a velmi opomíjenou je peer intervence.
Co to znamená?
Dagmar Hricová prošla za svou kariéru mnoha pozicemi v našem zdravotním systému, díky čemuž poznala, co ženy v různých stádiích života potřebují.
Někdy to je pouze vyslechnout, jindy pomoci se zorientovat v systému zdravotní péče a jindy zase podpořit v důležitém životním rozhodnutí. To vše mnohdy nevyžaduje žádný speciální přístup, jako je například psychoterapie. Často stačí jedna či dvě konzultace, být tam, naslouchat, umět podpořit. A přesně to je úkol peer interventky. Dagmar má za sebou bohatou kariéru původně dětské sestry, poté porodní asistentky a nyní duly a peer interventky. 

Kromě naší kliniky pracuje Dagmar jako krizová interventka v různých zdravotnických zařízeních nebo jako dula soukromě doprovází ženy k porodům a sama duly vzdělává. Její velkou oblastí zájmu je také péče o ženy v období přechodu, velmi opomíjené fázi života každé ženy."

Pokud máte zájem o konzultaci a setkání v NAU klinice, kontaktujte mě.